“Petite omelette au fromage de Roquefort”
“Roquefort omeletjes”
Deze omeletjes zijn gemakkelijk en snel te bereiden. Een mengsel van roquefort, walnoten en sinaasappelsap geeft het geheel een verfijnde doch stevige smaak. Deze omeletjes combineren als voorgerecht uitstekend met de lamsschouder. Roquefort is een Franse blauwschimmelkaas, genoemd naar het dorp Roquefort-sur-Soulzon in de Aveyron. Het is een schapenkaas, waarvan de naam beschermd is: alleen kaas uit (de buurt van) Roquefort mag zo genoemd worden.
Een perfecte Franse omelet is goudbruin aan de onderkant en nog een beetje zacht in het midden.
Het recept vindt u onder de knop
Ingrediënten voor 6 personen
- 150 gr. roquefort
- 6 eieren
- 1/2 sinaasappel
- 25 ml walnotenolie
- versgemalen peper
Voor de garnering en dressing
- 6 blaadjes sla
- 1/2 sinaasappel
- 1 eetlepel walnotenolie
- schijfjes komkommer
- schijfjes sinaasappel
- sap van een 1/2 sinaasappel
- beetje walnotenolie en notenazijn
Bereiding
Verwarm de oven voor op 160 graden.
Pers de halve sinaasappel. Meng met een mixer de roquefort met de walnotenolie en het sinaasappelsap tot er een gladde massa ontstaat. Voeg eventueel een beetje extra olie toe.
Voeg stuk voor de stuk de eieren toe. Breng het geheel op smaak met versgemalen peper.
Verdeel het mengsel over 12 mini cakecups (3 cm diep) en zet ze 20 minuten in de voorwarmde oven.
Let op: de omeletjes moeten niet door en door gaar worden. Een franse omelet is altijd een beetje smeuïg in het midden.
Maak een dressing van het sap van de andere halve sinaasappel, voeg een beetje walnotenolie, notenazijn, versgemalen peper en zout toe.
Serveer de omeletjes op een blaadje sla en overgiet deze met de noten/sinaasappeldressing. Leg twee omeletjes op de sla blaadjes en garneer het bordje met een schijfje komkommer en sinasappel.
Bon appétit!!
Bronvermelding: Basisrecept is van het Grand café “Het Oude Postkantoor” te Bennekom, uitgebreid met eigen ideeën.